×

داستان نویسی و قصه پژوهی

117,000  تومان
داستان نویسی و قصه پژوهی
زمان: 00:20:00
20 سوال
0 شرکت کننده
117,000  تومان

قصه یکی از میراث های کهن جامعه بشری است که در هر شرایط و روزگار، به نسل ها منتقل می شود. قصه، علیرغم پیدایش رسانه های دیداری، شنیداری و تصویری، نه تنها ارزش و جایگاه خود را حفظ نموده، بلکه به کمک آن ها نیز آمده است. به طوری که بسیاری از رسانه های فوق، بدون قصه، امکان ادامه حیات ندارند.در همه جوامع، بخش مهمی از تعلیم و تربیت کودکان به عهده قصه است. هرچه استفاده از داستان های مناسب برای کودکان بیش تر باشد، تأثیر آن ها در فرآیند یادگیری و یاد دهی افزون تر خواهد بود و دستیابی به اهداف، بهتر و سهل تر می گردد.

برای آشنایی با معیارهای انتخاب قصه ی مناسب، باید اصول قصه و ساختار آن را شناخت. سپس با تجزیه و تحلیل هر قصه از نظر عناصر ساختاری، قصه را براساس موقعیت و شرایط محتوای آموزشی، مورد استفاده قرار داد.در دوره آموزشی داستان نویسی و قصه پژوهی شما با اصول قصه و ساختار داستان و چگونگی پژوهش در آن آشنا خواهید شد .

 

سرفصل های این دوره عبارتند از :

ساختمان قصه

 قصه روانی

 قصه نویسی معاصر

 نقد قصه

 الفبای داستان نویسی

 قصه گویی

 آموزش نویسندگی

 اهمیت رمان و داستان

 درباره ادبیات ایرانی

 تاریخ قصه

 فکاهیات

 فرهنگ عامه

 بررسی داستان های باستان

 راوی

 قصه نویسی در صدا و سیما

 

* علاقه مندان به دوره آموزشی داستان نویسی و قصه پژوهی می توانید منابع را به صورت فصل بندی از وب سایت ۲ac.ir خریداری و دانلود نمایید و یا دوره کامل همراه با ارزیابی و گواهینامه معتبر از وب سایت ۹ac.ir ثبت نام نمایید تا بسته آموزشی برای شما ارسال گردد.

* توجه نمایید از زمان تهیه اشتراک ۶۰ روز مهلت دارید تا آزمون را  به پایان برسانید.