×

صنعت و تجارت خز

50,000  تومان
صنعت و تجارت خز
زمان: 00:20:00
20 سوال
0 شرکت کننده
50,000  تومان

تجارت خز (انگلیسی: Fur trade) اصطلاح منتسب به صنعت بین‌المللی خرید و فروش خز حیوانات می‌باشد. از زمان بنیان‌گذاری و استقرار بازار جهانی خز در اوایل عصر جدید نخستین، خزهای پستانداران اکوسیستم شمالی، مناطق قطبی و سرد نسبت به مناطق معتدله از ارزش بالاتری برخوردار بوده‌است. صنعت تجارت خز از دیدگاه تاریخی، همزمان با اکتشافات و استعمار سیبری، شمال آمریکای شمالی، جزایر شتلند جنوبی و جنوب جزایر جورجیای جنوبی و ساندویچ جنوبی جهش صعودی بسیاری داشته‌است.

امروزه اهمیت تجارت پوست از جمله خز کاهش یافته و منحصر به مزارع تولید و استحصال مخفی و همچنین تله‌گذاری گردیده. این اقدامات منجر به مبحث‌های جدل‌برانگیز با حمایت سازمان‌های حقوق جانوران و مخالفین تجارت پوست گردیده و استناد آنها چنین است که در این شیوه‌ها، حیوانات به طرز وحشیانه‌ای کشته و گاهی زنده پوست کنده می‌شوند.[۱] بر پایه همین موضوع، امروزه در تولید برخی لباس‌ها خز واقعی جایگزین خز مصنوعی یا الیاف مصنوعی گردیده.

سر فصل ها و مهارت های دوره اموزشی صنعت و تجارت خز عبارت اند از :

تاریخ شکل گیری و رشد صنعت خز

راه های جلوگیری از شکار بی رویه حیوانات و استفاده از پوست و خز انها

محوه تشخیص خز اصل و خز مصنوعی

 

* علاقه مندان به دوره آموزشی صنعت و تجارت نساجی می توانید منابع را به صورت فصل بندی از وب سایت ۲ac.ir خریداری و دانلود نمایید و یا دوره کامل همراه با ارزیابی و گواهینامه معتبر از وب سایت ۹ac.ir ثبت نام نمایید تا بسته آموزشی برای شما ارسال گردد.

* توجه نمایید از زمان تهیه اشتراک ۶۰ روز مهلت دارید تا آزمون را  به پایان برسانید.